Αγώνας, ΑΡΗΣ, Ποδόσφαιρο Κ-20

Νίκη της Κ-20 σε φιλικό

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Καμπανιακού η ομάδα Κ-20 του ΑΡΗ επικράτησε με σκορ 1-3.

[29-12-2013, 23:43] by AllAboutARIS.com
|
|

Καλή εμφάνιση από τους παίκτες του Νίκου Πασιαλή η οποία συνοδεύτηκε με νίκη.

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Καμπανιακού η ομάδα Κ20 του ΑΡΗ επικράτησε με σκορ 1-3.

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του Νίκου Πασιαλή καθώς πριν συμπληρωθούν τα... πρώτα 15` το σκορ έγινε 0-2 με γκολ που πέτυχαν οι Ντούγκας και Ξόμπλιος αντίστοιχα.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι άρχισαν να μπαίνουν στο παιχνίδι μείωσαν το σκορ με εκτέλεση πέναλτι με τον Υψιλό, για να έχουμε σκορ ημιχρόνου 1-2. Αρκετές αλλαγές και από τους δυο προπονητές στο δεύτερο ημίχρονο και ελπίζουμε να βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα.

Στο 80΄ ο ΑΡΗΣ πέτυχε και τρίτο τέρμα με σκόρερ τον Κατσαμάγκα

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Μπόικος, Τρικαλινός, Παπάζης, Λαγκώνας, Δουρμούζης, Γκόλτσης, Ρακαβίνας, Γερόπουλος, Χρήστου, Προβατίδης, Υψηλός. Επαιξαν και οι: Μόσχος, Αβραμίδης, Χατζόπουλος, Γαβανάς, Μεσιάρης, Παππάς, Τζούτζιας, Ιωάννου.

Κ20 ΑΡΗΣ: Μαντζάρης, Παπακώστας, Βόσδου, Μπιμπισίδης, Κοντοβάς, Ιωάννου, Φούσκας, Ντούγκας, Σάλτας, Κτιστόπουλος, Ξόμπλιος. Επαιξαν και οι: Γρηγοριάδης, Στάτης, Παπαφλωράτος, Μαζουλουξής, Μπάμπης, Χατζηβλασίου, Ρότας, Κατσαμάγκας.